poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Kwiatek dla mamy

Skusiła mnie mapka na Another Freaking Scrappy Challenge i postanowiłam w końcu w pełni wykorzystać kolekcję Hopefully marki 7 Dots Studio do oprawy pewnego bardzo zabawnego zdjęcia mojego młodszego synka. Tomaszek w wersji kwiatuszka jest uroczy :-) A kwiatuszkiem tak na prawdę był Pawełek, który tak przebrany zbiegł dwa lata temu w Dzień Matki do szatni w przedszkolu gdzie już czekałam.Papier bazowy w bardzo chłopięcym odcieniu potraktowałam jeszcze rozcieńczona fioletową ecoliną, którą przelałam do buteleczki z rozpylaczem. Efekt mi się bardzo podoba :-) Bez czarnych chlapnięć też się nie obyło, białą akrylówkę użyłam bardzo oszczędnie :-) Zrobienie małej rozetki tym razem juz nie było takie straszne ;-)
Scrapa zgłaszam jeszcze do 11 wyzwania na scrapku - "Praca ze zdjęciem".

sobota, 25 sierpnia 2012

Spring Time!

Dziś mam do pokazania scrap z elementami geometrycznymi, wykonany na podstawie mapki z sierpniowego wyzwania Once Upon A Sketch... Dodatkowym wymogiem w wyzwaniu było stworzenie scrapa dotyczącego określonej pory roku. Na moim scrapie króluje wiosna :-)
Mapkę obróciłam i lekko zmodyfikowałam. I oto efekt.Na scrapie jest pełne różnych geometrycznych figur - trójkątów, prostokątów i kół. Takie są wytyczne najnowszego scrapowego wyzwania na Scrapujących Polkach :-)

czwartek, 23 sierpnia 2012

Zakładka pełna nadziei

Stało się. Pocięłam najnowsze papierki z kolekcji Hopefully marki 7 Dots Studio :-) Może teraz już będzie mi łatwiej ich używać, bo do tej pory jedynie je macałam, oglądałam i podziwiałam. Piękne, letnie papierki :-)
poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Albumomania

Czy wiecie co to jest Leporello? Ja też nie wiedziałam :-) Do czasu kiedy na scrapkach - wyzwaniowo pojawiło się najnowsze wyzwanie, polegające na stworzeniu Leporello właśnie. Czyli pracy, której bazą jest składający się w harmonijkę papier. A że ja jestem na etapie albumomanii, moje leporello to albumik ze zdjęciami Pawcia. Takimi szczególnymi, bo mój starszy synek, jak prawie każdy chłopiec miał taki etap w swoim życiu, że najbardziej na świecie chciał być strażakiem. A tak się akurat złożyło, że nasz sąsiad miał na podwórku najprawdziwszy, zabytkowy troszkę, strażacki wóz. Dostaliśmy pozwolenie na odwiedziny i Pawełek przeżył fantastyczne jesienne popołudnie :-)
 Strona ze zdjęciami
 Zbliżenia I druga strona
 Okładka
Karta na zapiski. Zrobiłam je po sfotografowaniu albumu, bo są to notatki bardzo osobiste, adresowane tylko do mojego synka :-)

 Tutaj też miejsce na pamiątkowa notatkę.

Tym razem zabroniłam sobie samej użyć białej akrylówki, za to nie pożałowałam sobie chlapania czarną ecoliną i tuszowania distressem vintage photo.
Album zgłaszam oczywiście do 41 wyzwania na scrapkach-wyzwaniowo "Leporello".

środa, 8 sierpnia 2012

Album bardzo wakacyjny

Nie wiem czy dam rade sensownie napisać tego posta, bo gapię się w telewizor na mecz Polaków z Rosjanami i emocje mną szargają ogromne! To będzie w skrócie.
Album kopertowy ze zdjęciami z naszej pierwszej dużej wyprawy kajakowej po Słupi dwa lata temu.Album jest bardzo wakacyjny, umieściłam więc na drugiej stronie bardzo wakacyjny tekst letniej piosenki Boney M - hooray, hooray, it;s a holi, holi-day... :-)
I lecę na mecz, bo tam nie najlepiej się dzieje, kurcze, kurcze :-(

niedziela, 5 sierpnia 2012

Z rozetką

Dziś Tomaszek w wersji jesiennej. Nieczęsto robię scrapy na białym tle, jakoś się go boję, ale tym razem zaryzykowałam. Masakrą było dla mnie zrobienie rozetki ;-) Miała być bibułkowa, zgodnie z wytycznymi zabawy na Scrapujących Polkach, ale to zadanie mnie przerosło. Stanęło na papierowej, namęczyłam się z nią co niemiara, ale przynajmniej już wiem jak się takie coś robi :-) Chlapnięcia czarną ecoliną to już moja własna, wesoła twórczość. Nie mogłam się powstrzymać. No i kawalątek sznureczka też jest! :-)